Informace o nás

Chovatelská stanice britských krátkosrstých koček Bright Friend byla založena v roce 2015 v Praze. Naše chovatelská stanice je registrována u mezinárodní organizace FIFe. Jsme členy ZO https://www.kockypraha.cz.  

Jsme malá chovatelská stanice a všechny naše kočky jsou nedílnou součástí naší rodiny.

Všechny koťátka která se u nás narodí budou vychovávána s láskou, aby novým majitelům vnesly do života radost, pohodu, lásku a hravost.

 

 

Historie našich koček

 

Při výběru kočky jsem se rozhodl pro kocoura, protože je větší a většinou také přítulnější než kočka. Když jsem navštívil chovnou stanici, tak jsem si nemohl vybrat, všechna koťátka byla nádherná. Nakonec jsem si vybral rovnou dva kocourky. Jsou to bratři, proto jsou na sebe zvyklí, mají se rádi, skvěle spolu vychází, a když jsou spolu doma sami, společně si hrají a tolik se jim nestýská. Domu jsme si je přivezli v sprnu 2013. 

 

GIP Otakar Sweet Rose (17.5. 2013)    SP Oliver Sweet Rose (17.5. 2013)

                                                                                                                           

Po roce jsme se rozhodli pořídit klukům ještě kamaradáku. Po dlouhém hledání se nám zalíbila lilová kočička. Byla moc hezká a přítulná, typická britka s moc hezkým výrazem v obličeji. Po pár telefonátech jsme ji jeli navštívit a hned, jak jsme ji uviděli, tak jsme věděli, že je pro nás ta pravá. Koncem srpna 2014 jsme si pro ni jeli. 

Měli jsme trochu strach, jak ji naši kocouři přijmou, ale báli jsme se zbytečně. Karinka vylezla odvážně z přepravky, prozkoumávala náš byt, když potkala některého z kocourů, tak ho s klidem očichala a šla dál. Naši kluci z toho byli tak překvapení, že ani nijak nereagovali, jen za ní všude chodili a pozorovali ji. Karinka je ignorovala a po prozkoumání celého prostoru s klidem usnula na nejvyšší části škrábadla. Po probuzení už byla právoplatným členem naší kočičí smečky. 

 

  GIC  Kara z Roubenky (3.5. 2014) 

(Autor: Tomáš Vlasák, výňatek z olympiády mladých chovatelů, Ostrava 2015)